Cristiano Ronaldo regeneruje kolano w komorze hiperbarycznej po kontuzji

Udostępnij
Podziel się
Daj znać
Prześlij
Przekaż
WhatsApp
Email

Komora hiperbaryczna Nowe Technologie

Wiedziałeś, że z komór hiperbarycznych korzystają światowej klasy sportowcy?

Wszystkim doskonale znany Cristiano Ronaldo w finale mistrzostw Europy, gdy jego zespół pokonał Francję 1:0, doznał kontuzję więzadła pobocznego w lewym kolanie. Zawodnik chciał kontynuować udział w meczu, ale ból nie pozwolił mu na grę.

Przerwa w ćwiczenia 31- letniego gracza Realu Madryt, była przewidziana na przynajmniej miesiąc, przez co istniało prawdopodobieństwo, że nie poleci z drużyną na zgrupowanie do Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Sportowiec, chcąc jak najszybciej wrócić do zdrowia, tuż po przylocie na Ibizę, gdzie spędzał rodzinne wakacje, znalazł klinikę, w której skorzystał z sesji tlenowych.

„Dzięki medycynie hiperbarycznej stymulowana jest regeneracja tkanek i powrót do zdrowia po urazie, zmniejszając w ten sposób ryzyko przyszłych urazów i pogorszenia stanu fizycznego” – powiedział Marca nienazwany rzecznik kliniki. „To przyspiesza czas regeneracji. Dziś jest to jedna z najskuteczniejszych terapii uzupełniających w leczeniu kontuzji”.

Źródło informacji:

https://eurosport.tvn24.pl/pilka-nozna,105/cristiano-ronaldo-leczy-kolano-tlenoterapie-hiperbaryczna,661394.html

https://www.espn.com/soccer/cristiano-ronaldo/story/2913125/real-madrids-cristiano-ronaldo-undergoes-hyperbaric-oxygen-therapy-in-bid-to-overcome-injury-report