Komora Hiperbaryczna opinia i pierwsza wizyta

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Podziel się
Share on linkedin
Daj znać
Share on skype
Prześlij
Share on telegram
Przekaż
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Komora hiperbaryczna Nowe Technologie

opinia hiperbaria

Witam, z tej strony Jarek!
W tym artykule podzielę się z Państwem moimi odczuciami, wnioskami oraz uzyskanymi rezultatami, których doznałem w trakcie korzystania z komory hiperbarycznej firmy nowe-technologie. Dzięki gościnności gabinetu z przyjemnością zamieszczam swoją opinię na blogu firmowym, mając nadzieję, że przyniesie wiele korzyści dla dobra zdrowia każdego z nas.

Po wejściu do gabinetu hiperbarycznego od razu doceniłem profesjonalne podejście do mojej osoby. Miła obsługa to jak najbardziej podstawowy standard wizyty w każdym gabinecie, lecz rozmowa dotycząca mojego stanu zdrowia, oczekiwań oraz priorytetowych potrzeb, zrobiła na mnie wyjątkowe wrażenie. Konsultacja omawiająca właściwości komory hiperbarycznej, pozwoliła mi zrozumieć czym jest hiperbaria tlenowa, jakie pozytywne rezultaty wnosi do życia mojej osoby, a także jak spektakularne efekty dzięki niej można uzyskać. W chwili obecnej, kiedy piszę moje wnioski powiązane z historią hiperbarii tlenowej, wiem, że to co usłyszałem jak i doczytałem, przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Znam wiele metod, które można włożyć do „jednego worka” naturoterapii, lecz hiperbaria tlenowa otwiera nowy rozdział w zakresie zrozumeinia zdrowia i medycyny naturalnej. Wedle mojej opinii, działalność hiperbarii jest na tyle wszechstronna, że dotyka każdej dziedziny życia i jest wstanie ją wspomóc na każdej płaszczyźnie. Widać to po wciąż rosnącej aktywności sieci gabinetów hiperbarycznych obecnej firmy.

Przed wejściem do komory hiperbarycznej
Pierwsze wrażenia dotyczące pomieszczenia wywołały we mnie mały szok, ponieważ myślałem, że jest to zwykła maska tlenowa, która jest mi znana z filmów oraz zastosowań w szpitalach. Okazało się, że to prawdziwa komora do której się wchodzi i przebywa przez określony czas. Miałem obawy, że się nie zmieszczę, ponieważ z obserwacji wydawała się mała ale skoro tam się wchodzi to nie powinno być problemu ze wzrostem 182cm ;). Przed rozpoczęciem zabiegu zostałem poinstruowany o tym jak należy się przygotować do zabiegu oraz co wydarzy się w trakcie.
Można korzystać z zabiegu w stroju sportowym jak i stroju do codziennego użytku, typu spodnie, koszulka. Jesteśmy w środku przez ponad 40min bądź dłużej, dlatego warto zadbać o swój komfort. Do środka nie powinniśmy wnosić urządzeń elektronicznych, aby móc w pełni wykorzystać ten czas na wyciszenie się, relaks, czy też medytację w tle przyjemnej muzyki. Ściągamy buty, pasek od spodni, aby nic co może nas uwierać, obciskać, nie miało wpływu na odczucia dyskomfortu.
Zauważyłem, że pod ścianą są urządzenia, które podłączone są do komory. Każde z urządzeń pełni swoją rolę generując w komorze ciśnienie, a także generując czysty tlen, który jest nam dostarczany będąc wewnątrz.

Wejście do komory hiperbarycznej
Będąc przygotowanym merytorycznie do hiperbarii, zbliżyłem się do komory po uprzednim przygotowaniu i położyłem się w jej wnętrzu. Pani obsługująca mnie, zasunęła wejście do komory na kilka suwaków, chcąc zabezpieczyć jej szczelność, aby ciśnienie jakie miało się za chwilę pojawić miała stabilne warunki do wzrostu. Wnętrze jak i cała obecna sytuacja, cały czas rodziła we mnie pewną adrenalinę i pozytywny stan emocji. Osoby, które nie lubią ciasnych pomieszczeń powinny spróbować czy będą wstanie przebywać w takim środowisku, np. kiedy bliska osoba będzie obok komory przy okienku, które pozwala zobaczyć to co dzieje się po każdej stronie urządzenia.
Po całym procesie zakończenia zasuwania wejścia do komory rozpoczyna się kolejny etap w którym wzrasta w jej wnętrzu ciśnienie. Wzrost ciśnienia jest odczuwalny, szczególnie w uszach, kiedy to powstaje uczucie „zatkanych uszu”. Warto wtedy otworzyć usta, aby dostosować ciśnienie w uszach do tego panującego na zewnątrz. Jeśli ktoś kiedyś leciał samolotem czując wzrost ciśnienia w uszach to jest to podobne doznanie.

Rosnące ciśnienie w komorze hiperbarycznej wzrasta stabilnie przez okres kilku minut, aż do uzyskania odpowiedniej wartości. Ciśnienie jest utrzymywane przez dalsze 45 minut ze wsparciem całej aparatury oczyszczającej i podającej tlen.

Tlen dostarczany jest przez specjalnie dostosowany aparat kojarzący się ze słuchawkami z mikrofonem. Mówiąc w przenośni z jego dolnej części, „mikrofonu” dmucha tlen ;).
Cały aparat zakłada się nad uszy, dzięki czemu dopasowuje się do kształtu głowy, spełniając właściwe swoją rolę.

W środku komory jest przygotowany „komunikator” dzięki któremu możemy przywołać obsługę klikając w guzik, a także przez który możemy się ze sobą kontaktować i rozmawiać. Nie musimy z niego korzystać, ponieważ dobrze słyszy się osobę mówiącą zza ściany komory, lecz dla ułatwienia i bezpieczeństwa zastosowano takie rozwiązanie.


Wyjście z komory hiperbarycznej
Po upłynięciu ponad 45min., pani z obsługi pojawia się w pomieszczeniu gdzie się znajduję i od zewnętrznej strony komory delikatnie odkręca zawór za pomocą którego ciśnienie maleje. Trwa to również kilka minut. Czujemy jak ciśnienie w uszach się stabilizuje, a nasza zrelaksowana świadomość stara się przygotować na powrót do rzeczywistości ;).
Kiedy ciśnienie się wyzeruje, następuje otwarcie komory hiperbarycznej przez panią z obsługi i możemy wyjść na zewnątrz. Ubieramy się, możemy też skorzystać z toalety. Często jest tak, że metabolizm ciała jest pobudzony generując różnego rodzaju potrzeby, od toalety po chęć zjedzenia ciastka :). To wystarczająca chwila przerwy podczas pracy czy też codziennych obowiązków, aby skorzystać z właściwości hiperbarii dla naszego zdrowia i kondycji.


Efekty i odczucia po 5min – 1h
Kiedy mijały kolejne minuty od momentu mojego wyjścia z komory hiperbarycznej, odczuwałem wciąż utrzymujący się stan mojego skupienia i takiej „świeżości umysłu”. Byłem bardziej skoncentrowany na tym co dzieje się teraz. Tak jakbym był jeszcze bardziej świadomy obecnej chwili w której jestem i tego co się dookoła mnie dzieje. Odczuwałem większą wrażliwość na otaczające mnie światło, dźwięki, zapachy i smaki. Można to ująć jako stan wyostrzonych zmysłów, które wykraczały poza te, które już znam. Nie spodziewałem się, że tzw. tlenowy doping, może mieć tak pozytywne rezultaty już po pierwszej sesji.

Efekty hiperbarii po 1 dniu

Rezultaty, które odczuwałem po pierwszych kilku godzinach utrzymywały się dość intensywnie. Naturalnie czułem zmianę opadających wartości hiperbarii, ponieważ rozpocząłem funkcjonowanie w innych warunkach atmosferycznych, co miało na mnie stały wpływ. Moja koncentracja, skupienie myśli i jasność umysłu była na podobnym poziomie jak po wyjściu z gabinetu. Jako przedsiębiorca bardzo sobie to ceniłem, ponieważ dzięki większemu natlenieniu organizmu moja wydajność mocno wzrosła, m.in. czułem:
– pobudzenie sił witalnych
– emocjonalny spokój
– szybszą regenerację zmęczenia
– zwiększoną aktywność działania organizmu
– brak chęci pójścia spać o późnej porze
– motywację do pracy/funkcjonowania
– pozytywny stan zadowolenia/chęci do życia
– jaśniejszy umysł, który przekładał się na lepszą kreatywność i organizację samego siebie
– uczucie możliwości głębszego oddychania
– brak potrzeby drzemki podczas dnia

Efekty hiperbarii po trzech tygodniach

Wszystkie odczuwalne stany, których doświadczałem zaraz po hiperbarii jak i podczas dalszych dni miały tendencję spadkową. Czynniki zewnętrzne takie jak powietrze, atmosfera, zanieczyszczenia, miały na mnie wpływ regulujący stan poprzedni do stanu w jakim czuję się najczęściej. Zwraca to uwagę na fakt, że hiperbarię warto powtarzać częściej, chcąc podtrzymać uzyskane rezultaty i procesy naprawcze w organizmie.

Hiperbarię dedykować z pewnością mogę sportowcom, przedsiębiorcom, osobom żyjącym aktywnie, osobom starszym, które najbardziej potrzebują dotlenienia, a także ludziom ceniącym sobie młodość i wysoki stan witalności. Skoro efekty zachowania mojego ciała i poczucia tych wszystkich zmian generowały takie reakcje, to jak najbardziej miało to i ma pozytywne działanie na całe ciało człowieka i jego dalsze, jeszcze lepsze funkcjonowanie.

Hiperbaria tlenowa – czy warto?
Upływający czas od mojego pierwszego pobytu w komorze hiperbarycznej, jak i w późniejszym czasie drugiego jak i trzeciego pobytu mijał z każdym wschodzącym i zachodzącym słońcem. Moje ciało do tej pory odczuwa zmiany wywarte wpływem hiperbarii na wszystkie zmysły. Moja sprawność ruchowa pod kątem mięśni oraz koncentracji wzbiła się na zdecydowanie wyższy poziom. Zauważyłem, że podczas korzystania z zabiegów oraz późniejszej aktywności sportowej, pozytywny wpływ hiperbarii utrzymuje się dłużej i bardziej dynamiczniej osiągam rezultaty pozwalające na lepszą formę i jakość życia. Pisząc „jakość życia”, mam na myśli to jak czuję się zaraz po przebudzeniu rano, to jak mój umysł funkcjonuje podczas pracy w biurze, także tym jak jeżdżę jako kierowca i jak rozmawiam oraz postrzegam ludzi z którymi nawiązuje kontakt. To jak czysty tlen ma na moje ciało jest czymś co chcę przeżywać codziennie. Choć słowo „doping” jest różnie postrzegane czy też „tuning” zaczerpując z branży motoryzacyjnej, tak oba te stwierdzenia idealnie wpisują się w to co dzieje się z ciałem człowieka. Poczucie dopingu i zdrowego tuningu idealnie wpasuje się do trybu naszego życia i stylu jaki prowadzimy. Nie jest to nic co jest uwarunkowane pewnymi ramami, w które jeśli się nie wpiszemy to hiperbaria i jej właściwości nie zadziałają. Każdy żyje na swój sposób, a czysty tlen sam znajduje odpowiednie drzwi, przez które wchodzi i zaczyna od razu działać na wymaganym obszarze.

Może nam się wydawać, że nie potrzebujemy go, aby usprawnić funkcje oddechowe, wesprzeć formę na tle większej aktywności psychicznej, to i tak czysty tlen zadziała tam, gdzie organizm potrzebuje go najbardziej. Zapewnienia o „wszechstronności” działania tlenu są dla mnie pewne i jasne, lecz dużym zaskoczeniem jest to, że to naprawdę czuć w rezultatach i poprawie zdrowia na całej płaszczyźnie życia.

Osoby, które oczekują wzniesienia swojego zdrowia na wyższy poziom i ogólnej kondycji psychicznej „samego siebie”, powinny spróbować choć raz hiperbarii tlenowej, aby poczuć, że mogą osiągać wyższy stan swoich możliwości, co z pewnością przełoży się na uzyskane potem rezultaty.

Dziękuję za poświęcony czas, czytając moje słowa i zachęcam, aby także dzielić się swoimi odczuciami związanymi z hiperbarią. To co dobre, powinno być niesione jako polecenia dalej, bo dobro dane, wraca zwielokrotnione :)!

Pozdrawiam serdecznie

Zostaw Komentarz

Już wkrótce...

Nowe artykuły o hiperbarii i komorach hiperbarycznych. Badaniach w Polsce jak i na świecie. 
Obserwuj i bądź na bieżąco z nowościami ze świata NT

Obserwuj Nas

Najnowsze posty

Podążaj za nami