Tlen – naturalny doping dla organizmu

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Podziel się
Share on linkedin
Daj znać
Share on skype
Prześlij
Share on telegram
Przekaż
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Komora hiperbaryczna Nowe Technologie

Tlen - naturalnym dopingiem dla organizmu

Naturalny Doping Tlenowy – Hiperbaryczna sesja tlenowa stosowana jest w wielu dziedzinach medycyny klasycznej, ponieważ czysty tlen podawany w środowisku zwiększonego ciśnienia ma wszechstronne działanie uzdrawiające.

Dzięki podwyższonemu ciśnieniu, jakie panuje w komorze hiperbarycznej, tlen może dotrzeć głęboko do niedotlenionych komórek, likwidując wszelkie stany zapalne.

Hiperbaria tlenowa, dzięki swojemu działaniu regeneracyjnemu na organizm, znalazła zastosowanie wśród sportowców na całym świecie.

Sesja tlenowa ma korzystny wpływ na przebieg procesów metabolicznych zachodzących w tkance kostnej, chrząstce oraz w mięśniach szkieletowych.

Skuteczne efekty dostarczania tlenu do organizmu w warunkach komory hiperbarycznej obserwuje się również w przypadku takich schorzeń jak: zapalenie kości, osteoporoza, martwica kości, reumatoidalne i zwyrodnieniowe choroby stawów. Sesje tlenowe pozwalają sportowcom szybciej wrócić do treningu i osiągać lepsze wyniki wydolnościowe, dlatego w środowisku osób aktywnych fizycznie mówi się o „naturalnym dopingu dla organizmu”. Korzyści, jakie odnoszą klienci gabinetów hiperbarycznych to szybki powrót do formy po kontuzjach, krótki czas regeneracji po dużym wysiłku oraz zredukowanie do minimum zakwaszenia mięśni i przyspieszenie metabolizmu.

Dzięki systematycznym wizytom w komorze hiperbarycznej dochodzi do wzrostu ilości
komórek macierzystych, które krążą w układzie krwionośnym i osiedlają się w komórkach wymagających regeneracji. Komórki macierzyste przekształcają się w komórki tkanek, uzupełniając ubytki. Pozytywny efekt dotlenienia komórek powoduje lepsze ukrwienie, a to sprawia, że nasza kondycja ulega poprawie.

Z hiperbarii korzystają zarówno zawodowi sportowcy, m.in Michel Phelps, Tiger Woods czy Novak Djokovic, ale również liczni maratończycy i triatloniści, ale także osoby amatorsko uprawiające sport, chcące podnieść swoje wyniki i wzmocnić organizm.

Zostaw Komentarz

Już wkrótce...

Nowe artykuły o hiperbarii i komorach hiperbarycznych. Badaniach w Polsce jak i na świecie. 
Obserwuj i bądź na bieżąco z nowościami ze świata NT

Obserwuj Nas

Najnowsze posty

Podążaj za nami