Tlen – naturalnym dopingiem dla organizmu

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Artykuły i nowości ze świata Nowych Technologii
Artykuły – wydarzenia – nowości – informacje

Hiperbaryczna terapia tlenowa stosowana jest w wielu dziedzinach medycyny klasycznej, ponieważ czysty tlen podawany w środowisku zwiększonego ciśnienia ma wszechstronne działanie uzdrawiające.

Dzięki podwyższonemu ciśnieniu, jakie panuje w komorze hiperbarycznej, tlen może dotrzeć głęboko do niedotlenionych komórek, likwidując wszelkie stany zapalne.

Hiperbaria tlenowa, dzięki swojemu działaniu regeneracyjnemu na organizm, znalazła zastosowanie wśród sportowców na całym świecie.

Działanie terapii ma korzystny wpływ na przebieg procesów metabolicznych zachodzących w tkance kostnej, chrząstce oraz w mięśniach szkieletowych.

Skuteczne efekty tej metody terapeutycznej obserwuje się również w przypadku takich schorzeń jak: zapalenie kości, osteoporoza, martwica kości, reumatoidalne i zwyrodnieniowe choroby stawów. Tlenoterapia pozwala sportowcom szybciej wrócić do treningu i osiągać lepsze wyniki wydolnościowe, dlatego w środowisku osób aktywnych fizycznie mówi się o „naturalnym dopingu dla organizmu”. Korzyści, jakie odnoszą klienci terapii tlenowej to szybki powrót do formy po kontuzjach, krótki czas regeneracji po dużym wysiłku oraz zredukowanie do minimum zakwaszenia mięśni i przyspieszenie metabolizmu.
Dzięki systematycznym zabiegom hiperbarycznej terapii tlenowej dochodzi do wzrostu ilości

komórek macierzystych, które krążą w układzie krwionośnym i osiedlają się w komórkach wymagających regeneracji. Komórki macierzyste przekształcają się w komórki tkanek, uzupełniając ubytki. Pozytywny efekt dotlenienia komórek powoduje lepsze ukrwienie, a to sprawia, że nasza kondycja ulega poprawie.

Z hiperbarii korzystają zarówno zawodowi sportowcy, m.in Michel Phelps, Tiger Woods czy Novak Djokovic, ale również liczni maratończycy i triatloniści, ale również osoby amatorsko uprawiające sport, chcące podnieść swoje wyniki i wzmocnić organizm.

Redaktor

Redaktor

Zostaw Komentarz

Już wkrótce...

Nowe artykuły o tlenoterapii i komorach hiperbarycznych. O badaniach w Polsce jak i na świecie. 
Obserwuj i bądź na bieżąco z nowościami ze świata NT

Obserwuj Nas

Najnowsze posty

Podążaj za nami