Leczenie boreliozy, wsparcie przy użyciu komory hiperbarycznej

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Podziel się
Share on linkedin
Daj znać
Share on skype
Prześlij
Share on telegram
Przekaż
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Komora hiperbaryczna Nowe Technologie

Borelioza: czym jest? Jak przebiega choroba? Jakie są po niej powikłania?

Najczęściej jest to choroba na którą zapadają nasi pupile, którzy zażywają regularnych spacerów wśród wysokich traw i krzewów, choć dotyka również wielu ludzi. 

Borelioza to zakażenie krwi bakterią spiralną Borrelia burgdorferi, która znajduje się w jelitach środkowych kleszczy. Choroba ta została rozpoznana w 1982 roku przez bakteriologa Wilhelma Burgdorfera po ponad 100 latach od jej pojawienia.

Przebieg choroby

Po ukąszeniu insekt pozostaje w skórze, by z czasem zacząć żywić się wyssaną krwią. Po pewnym czasie, jeśli organizm nie zwalczy zakażenia samodzielnie, pojawia się charakterystyczny rumień wędrujący wokół miejsca po ukłuciu przez zainfekowanego kleszcza lub na innych częściach ciała. 

Objawy długofalowe

Dodatkowymi objawami świadczącymi o zakażeniu Boreliozą, pojawiające się w następstwie braku antybiotykoterapii są m.in.: dreszcze, poty, gorączka, uderzenia gorąca, zapalenie stawów, zmiany neurologiczne w postaci bólów głowy, sztywności karku, wymiotów i nudności.

Niewyleczona farmakologicznie Borelioza może doprowadzić do powikłań w obrębie zmian neurologicznych w ośrodkowym układzie nerwowym. Spektrum chorób spowodowanych bakterią jest szerokie, określane jako neurobolerioza. Jest to etap, kiedy choroba atakuje ośrodek nerwowy osoby chorej – od zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych aż do przewlekłego zapalenia mózgu czy uszkodzeń nerwów twarzoczaszki.

W przypadku braku reakcji po zakażeniu i niepodjęcia leczenia farmakologicznego wzrasta również ryzyko wystąpienia ostrego zapalenia mięśnia sercowego czy przewlekłego zapalenia stawów. 

Statystyki określają, że 25% osób pokłutych przez zainfekowane kleszcze posiada przeciwciała odpowiedzialne za zwalczanie choroby w sposób naturalny, choć nigdy wcześniej nie zdiagnozowano u nich Boreliozy. Na przestrzeni lat maksymalny współczynnik zachorowalności z długofalowymi skutkami chorobowymi to 1,5% zarażonych. 

Miejsca najbardziej narażone na wkłucie kleszcza:

  • Strefa I – pośladki, pachwiny, pachy oraz wewnętrzne części ramion
  • Strefa II – głowa i szyja, głównie u dzieci
  • Strefa III – zagłębienia pod kolanami

Należy jednak pamiętać, że kleszcz może wczepić się w każdy obszar na skórze, więc dla bezpieczeństwa zawsze należy dokładnie sprawdzić każdą część ciała po czasie spędzonym wśród drzew, krzewów oraz wysokich traw. 

Jak wizyty w komorze hiperbarycznej poprawiają stan zdrowia po zakażeniu Boreliozą? 

Pozytywny wpływ sesji tlenowych w styczności z bakteriami wywołującymi zmiany chorobowe został potwierdzony i opisany przez doktora Williama Fife’a w 1998 roku. Wśród grupy chorych, niemal 85% badanych osób widziało znaczącą poprawę.

Każda choroba, również Borelioza, to dla organizmu stan zapalny który należy zwalczyć.  W sytuacji, kiedy standardowe sposoby leczenia nie są satysfakcjonujące, warto pochylić się właśnie nad serią wizyt w komorze hiperbarycznej.

Wysokie stężenie tlenu, które gwarantowane jest w komorze hiperbarycznej  może już po jednej sesji zniwelować objawy zakażenia poprzez wewnątrzkomórkową redukcję stanu zapalnego. Tlen wykazuje silne działanie bakteriobójcze, a wcześniej wspomniana bakteria Borrelia burgdorferi umiera w styczności z tym pierwiastkiem.

Tlen hiperbaryczny wspiera produkcję wolnych rodników, które poza właściwościami odmładzającymi również pobudzają komórki do ich szybszej regeneracji i rozwoju. 

Reakcja Jarischa-Herxheimera w przypadku Boreliozy 

Jest potocznie nazywana Herksem lub efektem die-off. To reakcja organizmu osoby chorej na dużą ilość toksyny (bakterii). W sesjach tlenowych występuje, gdy tlen zabija toksyny mające zły wpływ na funkcjonowanie organizmu.

Jest wyznacznikiem skuteczności wybranej terapii na jednostkę chorobową mimo, że jest to drastyczna zmiana, którą chory odczuwa.

To naturalna reakcja, gdyż bakteria wywołująca Boreliozę znacznie wpływa na układ nerwowy, który odczuwa znacznie intensywniej jakiekolwiek zmiany. Charakteryzuje się krótkoterminowym nasileniem objawów choroby.
Dla zniwelowania odczuwania reakcji po zabiegach zaleca się przyjmowanie dużej ilości płynów, spożywanie naparu z czystka lub zielonej herbaty, czy przyjmowanie węgla aktywnego, zelitów i witaminy C. Pomogą również wizyty w saunie oraz krótkie prysznice w gorącej wodzie. 

Komora hiperbaryczna w Boreliozie – za? czy może jednak przeciw?

Jak najbardziej ZA! 

Leczenie boreliozy przy wsparciu tlenu korzystnie wpływa na proces leczenia/regeneracji organizmu w trakcie trwania stanu zapalnego a, oto kilka prostych powodów dla których warto zdecydować się na wizyty w gabinecie hiperbarycznym w przypadku zakażenia Boreliozą:

  • tlen oczyszcza organizm nie tylko z toksyn wywołanych chorobą, ale również wspiera jego regenerację;
  • zbawienne sesje w komorze hiperbarycznej dadzą namacalny dowód walki ze stanem zapalnym;
  • w czasie ostatniego etapu po zabiegu, kiedy następuje chwilowy nawrót objawów chorobowych, jesteś w stanie poradzić sobie z dolegliwościami w domu przy pomocy produktów łatwo dostępnych, tanich i takich, które zapewne posiadasz w domowej apteczce;
  • wybierzesz kurację, która od ponad 20 lat jest dostępna dla chorych, została sprawdzona przez specjalistów, by docierać do chorych i wspierać ich powrót do zdrowia;
  • sesje tlenowe zastępuje antybiotykoterapię – nie musisz się już obawiać o florę bakteryjną jelit oraz funkcjonowanie przewodu pokarmowego po długotrwałym leczeniu standardowymi metodami.

Zostaw Komentarz

Już wkrótce...

Nowe artykuły o hiperbarii i komorach hiperbarycznych. Badaniach w Polsce jak i na świecie. 
Obserwuj i bądź na bieżąco z nowościami ze świata NT

Obserwuj Nas

Najnowsze posty

Podążaj za nami