Zastosowanie kapsuły hiperbarycznych

Źródło najważniejszych informacji

Poznaj jej wszechstronne zastosowanie

Dermatologia:

Następuje redukcja wszelkich ognisk stanów zapalnych, bakteryjnych lub alergicznych na skórze i w tkance podskórnej – pomaga w walce z trądzikiem, łuszczycą, atopowym zapaleniem skóry. Przyspiesza wydalanie toksyn, wspomaga regenerację nabłonka (trudno gojące się rany, oparzenia), poprawia metabolizm.

Ortopedia:

Ośmiokrotnie zwiększa liczbę komórek macierzystych, przyspiesza wzrost kości. Pomocniczo po zabiegach chirurgicznych, przyspiesza gojenie ran, złamań i odleżyn. Poprawia przepływ krwi w uszkodzonych kończynach, zwiększa ciśnienie dostępność tlenu w kościach powodując ustępowanie stanu zapalnego kości i szpiku, osteoporozy oraz choroby stawów .

Stomatologia:

W leczeniu ran po zabiegach chirurgicznych, po operacji wstawienia wstawieniu implantów – redukuje obrzęki, stymuluje proces gojenia, skraca czas rekonwalescencji. Pomaga zabić bakterie beztlenowe – przyczynę najgorszych zakażeń i ran, zwalcza infekcje.

Kardiologia:

Zwiększa dopływ tlenu do serca wspomagając jego pracę, zapobiega zmniejsza ryzyko zawałom mięśnia sercowego. Pomaga w leczeniu cukrzycy i miażdżycy zmniejszając ryzyko powikłań. Aktywuje tworzenia się włosowatych naczyń krwionośnych , angiogenezę  uelastycznia ścianki żył, likwiduje ogniska zapalne. Redukuje objawy infekcji w stopie cukrzycowej oraz innych infekcjach tkanek miękkich.

Neurologia:

Ma za stosowanie w porażeniach mózgowych i pourazowych uszkodzeniach mózgu, przyczynia się do zmniejszenia stopnia uszkodzenia mózgu, powstałego w wyniku udaru lub wylewu. Ożywia i pobudza uśpione komórki, podnosi koncentrację, łagodzi stany depresyjne, przewlekły stres i bezsenność. Zwiększa aktywność mózgu, przez co wspomaga pracę układu nerwowego i może poprawić funkcjonowanie pacjentów z autyzmem. Poprzez stymulację dotlenienia i metabolizmu komórek mózgu może zatrzymać  lub znacznie spowolnić proces choroby Alzheimera.

Onkologia:

Sprzyja rewitalizacji komórek i zapobiega dalszym uszkodzeniom. Oczyszcza organizm z toksyn i metali ciężkich, obniża poziom białka C-reaktywnego, czynnika martwicy nowotworów i innych markerów stanu zapalnego. Niweluje poparzenia powstałe w procesie chemioterapii i radioterapii. Przyczynia się do wzmożenia pracy  stymulacji układu immunologicznego, a tym samym podnosi odporność organizmu.

Medycyna sportowa:

Skraca rekonwalescencję po urazach. Poprawia wydolność fizyczną, przyspiesza procesy regeneracji mięśni, skręcenia stawów, naderwania wiązadeł. Działa przeciwbólowo, wpływa na procesy naprawcze w tkance kostnej, chrząstce oraz w mięśniach szkieletowych.

Medycyna estetyczna:

Działa stymulująco na fibroblasty, odpowiedzialne za syntezę kolagenu i elastyny, czyli włókien zapewniających  elastyczność skórze. Sprzyja wzmożonej regeneracji nabłonka, wspomaga gojenie po inwazyjnych zabiegach, zmniejsza obrzęki, działa antybakteryjnie.

Inne wskazania do terapii hiperbarycznej:

Przyspiesza przemianę materii w walce z nadwagą i otyłością. Wspomaga wychodzenie z nałogów, pomaga w oczyszczaniu i odtruwaniu organizmu oraz pozbywaniu się wolnych rodników. Pomaga w leczeniu zaburzeń seksualnych, zmniejsza bóle migrenowe.

© 2020 Nowe Technologie - Wszelkie prawa zastrzeżone